Szkółka roślin ozdobnych - Cyprys Drzewa Krzewy iglaki pnącza byliny kwiaty kora sosnowa ziemia nawozy
Menu

Aktualnie w ogrodzie

Aktualnie w ogrodzie

Marzec i kwiecień to bardzo dobry czas na sadzenie drzew i krzewów z gołym korzeniem. Takie rośliny są znacznie tańsze niż pojemnikowane.

 

Bezpośrednio z gruntu sprzedawane są przede wszystkim rośliny żywopłotowe, róże oraz drzewa i krzewy owocowe.

 

Warto więc w tym okresie pomyśleć o uzupełnieniu naszego przydomowego sadu.

 

Podczas kupna drzew i krzewów wiosną należy szczególną uwagę zwrócić na ich stan zdrowotny gdyż bardzo często zdarza się że z powodu niewłaściwego przechowywania roślin przez okres zimy w obrocie są drzewka i krzewy przemarznięte lub przesuszone. Dlatego zachęcamy Państwa do robienia takich zakupów w wyspecjalizowanych szkółkach bądź centrach ogrodniczych.

 

Sadzenie

 

Wykopujemy dołki dwukrotnie większe niż bryła korzeniowa. Dołek powinniśmy zaprawić odpowiednim podłożem ogrodniczym do danej rośliny. Przed sadzeniem wskazane jest namoczyć korzenie w wodzie przez kilka godzin. Następnie przeglądamy system korzeniowy i usuwamy martwe oraz połamane korzenie, pozostałe skracamy na ok 20cm. Podczas sadzenie trzeba zwrócić uwagę aby korzonki nie były zawinięte ku górze.

 

Większość gatunków sadzimy na tej samej bądź 1cm głębiej niż rosły w szkółce. Gdy już mamy odpowiednio umieszczoną roślinę zasypujemy korzenie równomiernie z każdej strony i starannie udeptujemy tak aby gleba ściśle przylegała do korzeni. Roślinę obficie podlewamy co również spowoduje dobre ułożenie się podłoża wokół korzeni.

KONTAKT
Z SZKÓŁKĄ CYPRYS
83-332 Dzierżążno kom. 501 478 034
ul. Kartuska 3 kom. 725 300 350 sklep
       

biuro@szkolkacyprys.pl

   
       
       
Godziny otwarcia:
       
pon-pt: 8:00 - 17:00  sobota: 8:00 - 14:00  niedziela: nieczynne
 

83-332 Dzierżążno

ul. Kartuska 3

   
 

kom. 501 478 034

kom. 725 300 350 sklep

   
biuro@szkolkacyprys.pl